Chcete si kúpiť nafukovací čln a lodný motor? Poradíme vám, ako na to!

Chcete si kúpiť nafukovací čln a lodný motor? Poradíme vám, ako na to!

by spravca

Máte už dosť leňošenia? Nebaví vás len tak ležať pri vode a nechať na seba dopadať slnečné lúče? Potrebujete k šťastiu nejakú tú akciu? O zážitky sa nemusíte pripraviť ani počas letnej dovolenky. Čo tak si zaobstarať nafukovací čln s motorom a brázdiť ním vodné plochy? 

Mnohí z nás sa vyberú v lete znova niekam k vode. Či už u nás doma alebo niekam do zahraničia. Ak máte akčného ducha, bol by hriech túto situáciu nevyužiť a nevydať sa na vodu.

Ako vybrať ten najlepší nafukovací čln? 

Či už ste len prostým milovníkom vodných radovánok vo všetkých podobách alebo vášnivým rybárom, nafukovací čln vás určite poteší. Je dostupný vo variante s veslami alebo s motorom, nudiť sa s ním rozhodne nebudete. Ako ho však správne vybrať? 

Na kvalite záleží

Zaujímajte sa o to, z akých materiálov je čln vyrobený. Nechcete v ňom predsa na vodu vyraziť iba jedenkrát.

Na čo budete čln využívať? 

Bude čln zdrojom občasné zábavy pri potulkách Slovenskom, alebo na ňom budete vyrážať rôznymi smermi pravidelne? V prvom prípade vám postačí gumený nafukovací čln, v tom druhom je lepšie sa poobzerať po profesionálnejšom motorovom člne.

Koľko ľudí potrebujete do člna posadiť?

Najzásadnejšou otázkou je, pre koľko ľudí má čln byť? Každý má určitú nosnosť, ktorú neradno z dôvodu bezpečnosti prekročiť.

Viete, že v člnoch nájdete i nafukovacie sedáky, ktoré je možné aj samostatne zložiť? Pri niektorých člnoch nájdete dokonca sedáky s opierkou.

Náš tip: Neviete sa rozhodnúť, či chcete čln s veslami alebo s motorom? Kúpte si gumený nafukovací čln s veslami a ak vás veslá prestanú baviť, dokúpte si aj lodný motor.

Na čo si dať pozor pri výbere lodného motora? 

Od veslovania vás bolia ruky, alebo vás to už jednoducho nebaví? Vylepšite svoj čln o lodný motor. Už dávno totiž neplatí, že loďku alebo čln musíte poháňať iba ručne. I keď aj to má, samozrejme, niečo do seba.

Lodný motor možno umiestniť aj na mnohé nafukovacie člny. Nemusíte ho kupovať hneď s člnom, dá sa dokúpiť aj dodatočne. Takýto motor je šetrný k životnému prostrediu. Môžete ho použiť v slanej, aj v sladkej vode. Ide o elektromotor poháňaný trakčnou batériou. Na čo všetko sa treba pri jeho výbere zamerať?

Delenie lodných motorov

Lodné motory sa delia podľa:

  • Výkonu
  • Výtlaku lode
  • Vstupného výkonu

Vlastnosti vs. cena

Sú veci, na ktorých sa šetriť jednoducho neoplatí. Ujasnite si, čím všetkým by mal motor disponovať. Určite oceníte tieto výhody:

  • Jednoduché ovládanie
  • Nízku spotrebu a veľký výkon
  • Dva rýchlostné stupne vpred aj vzad
  • Ukazovateľ stavu batérie
  • Teleskopickú rukoväť, ktorá umožňuje nárast dĺžky ovládacej tyče tak, aby ste pohodlne dočiahli na ovládanie lode.

Viete, že lodné elektromotory sú jednoducho ovládateľné a na ich riadenie nie je potrebné žiadne povolenie?

 

 

You may also like