Snehové reťaze – záruka bezpečnosti v nepriaznivých podmienkach

Snehové reťaze – záruka bezpečnosti v nepriaznivých podmienkach

by spravca

Prichádzajúca zima, ktorá je o pár mesiacov v nedohľadne, prináša so sebou predovšetkým pokles teploty a nebezpečné jazdné podmienky; je to obdobie roka, kedy musíme vybrať to najlepšie a najbezpečnejšie riešenie pre naše vozidlo. V prvom rade sú to kvalitné zimné pneumatiky, ktoré budú kompatibilné s vozidlom, a teda budú správne sedieť. Ak plánujete vycestovať do vysokohorského prostredia, prípadne plánujete dovolenku na horách, určite siahnite po snehových reťaziach, vďaka ktorým bude vaša jazda stabilná a bezpečná zároveň. Samozrejme je nutné prispôsobiť jazdu aktuálnemu počasiu a v prvom rade spomaliť. Pýtate sa, prečo sú snežné reťaze také dôležité?

Spôsob inštalácie snehových reťazí

Snehové reťaze musia byť vždy namontované na hnacej náprave. Ak si nie ste istý, ako je to vo vašom prípade, určite si skontrolujte doklady od auta, kde to uvedené bude. V automobiloch s pohonom všetkých kolies si môžete zvoliť nápravu sami. Čo sa týka už samotnej inštalácie, ideálne je, ak vám to prvýkrát predvedie skúsený odborník a vysvetlí vám tiež jednotlivé kroky, ktoré treba dodržať rovnako ako aj pri montáži, tak aj pri demontáži snehových reťazí.

Bezpečnosť na prvom mieste!

Snehové reťaze na dodávky sú najefektívnejším a najspoľahlivejším riešením na zľadovatených vozovkách alebo na svahoch, pričom ich nasadenie na vozidlo nie je najjednoduchšia činnosť, rovnako ako ich odstránenie v prípade, že podmienky na vozovke nie sú ideálne. Naopak, ak je vozovka zamrznutá a nachádza sa na nej súvislá vrstva snehu, ich využitie je na správnom mieste. Reťaze na suv 4×4 zabezpečujú plynulú jazdu a komfort, ktorý je v takomto prípade viac než žiadaný. Môžu byť tiež obohatené o samonastavovací systém s patentovanou technológiou, čo znamená, že vás nenechajú trápiť v nepriaznivom počasí. O optimálne dopnutie sa postarajú bez najmenších okolkov i vašej námahy.

Ako je však široko diskutované, pokiaľ voľba padne na zimné pneumatiky, mali by byť správne zvolené podľa poveternostných podmienok, a to isté platí aj v prípade kúpy snehových reťazí. Je nebezpečné používať letné pneumatiky v zime, rovnako ako zimné pneumatiky v lete.

You may also like