Fasádne farby a aktuálne trendy - moderne, štýlovo aj prakticky

Fasádne farby a aktuálne trendy – moderne, štýlovo aj prakticky

by spravca

Fasáda je vizitkou každého majiteľa rodinného domu a voľba správnej fasádnej farby môže dramaticky ovplyvniť celkový dojem a estetiku nehnuteľnosti. S novým rokom prichádzajú aj nové trendy, ktoré odhaľujú aktuálne preferencie v oblasti exteriérového dizajnu a výberu fasádnych farieb. No samozrejme, v trende ostávajú aj nadčasové a neutrálne fasádne farby

Dvojfarebné fasády

Niet pochýb, že ste sa už určite niekde s dvojfarebnou fasádou stretli. Nesedí to síce vkusu všetkých, no pri správnej kombinácií môže dvojfarebná fasáda na vašom dome vyzerať naozaj dobre. Občas sa k tomuto riešeniu uchýlia aj tí menej rozhodní z nás, pretože predsa len ľahšie sa vyberú dve fasádne farby ako iba jedna. Hlavným kritériom je ale naozaj správne kombinovanie dvoch farieb. Napríklad čierna či sivá s bielou nemôžu nikdy nič pokaziť.

Pastelové fasádne farby pre svieži nádych

Pastelové fasádne farby môžu očariť a vdýchnuť život celému domu, no občas dokážu zájsť až do gýču. Preto treba vyberať opatrne. Aj keď nechcete, aby bola vaša fasáda fádna a vyzerala ako každá druhá vo vašom okolí, nevyberajte príliš výrazné, tmavé a zle kombinovateľné odtiene. Opäť môžete skúsiť kombinovať dve farby, pastelový odtieň s neutrálnym, napríklad svetlo levanduľovú s bielou alebo sivou. Myslite aj na to, aké exteriérové prvky sa pri vašej nehnuteľnosti budú nachádzať a či budú k vybranej farbe ladiť.

Overená neutralita neznamená fádnosť

Tým, že zvolíte overenú klasiku, ako je biela fasáda domu či sivá fasáda domu, ešte to neznamená, že sa váš dom stane nudným a fádnym. Práve naopak, táto voľba vám vie priniesť mnoho ďalších možností. Napríklad ju môžete kombinovať s obkladom alebo inými modernými prvkami.

A v neposlednom rade nezabúdajte, že nejde iba o to, aké fasádne farby si vyberiete. Pri rozhodovaní treba zohľadňovať aj mnoho iného, pričom konečnou alfou a omegou je pravidelné čistenie fasád, bez ktorého vám ani tá najkrajšia fasádna farba nebude po pár rokoch užívania prinášať radosť.

You may also like