5 dôvodov, prečo opraviť preliačiny PDR metódou

5 dôvodov, prečo opraviť preliačiny PDR metódou

by spravca

Nič nenahnevá viac, ako preliačina na novom automobile. Po jej odhalení vzniká otázka či sa dá preliačina opraviť tak, aby neznížila hodnotu vozidla. My vás uisťujeme, že dá. PDR metóda opraví preliačiny bez najmenšej stopy. Prečo dať prednosť oprave preliačin PDR metódou?

1. PDR metóda je lacná

Klasická oprava preliačin lakovaním, brúsením, gitovaním a inými invazívnymi metódami vás vždy vyjde drahšie ako PDR oprava. V závislosti od rozsahu poškodenia môžete ušetriť viac ako polovicu nákladov na opravu. Počas opravy sa nezasiahne do štruktúry karosérie či laku. Preliačina sa buď vytlačí zvnútra, alebo sa vyťahuje reverzným kladivom z vonkajšej strany. Tieto spôsoby opravy sú veľmi precízne a spoľahlivé.

2. PDR opravy hradia poisťovne

Všetky poisťovne na Slovensku i v zahraničí uprednostňujú opravy preliačin PDR metódou. Je jedno, či vám karosériu poškodil vandalizmus, alebo krupobitie. Poisťovňa sa vždy, keď je to možné prikloní k preplateniu šetrnejšej metódy opravy. Pozor na to, že nie všetky typy poistenia hradia takéto škody. Povinné zmluvné hradí opravu preliačin len v prípade, keď ste si túto možnosť pripoistili. Havarijné poistenie poškodenia živelnými pohromami a tiež vandalizmom pokrýva.

3. PDR metóda zachová hodnotu auta

Keďže sa pri PDR oprave nemusí nič lakovať a ani gitovať, po oprave nie je možné odhaliť, kde sa preliačina nachádzala. Dokonca ani pokročilé metódy a rôzne röntgeny nie sú schopné identifikovať pôvodné miesto poškodenia. Pre motoristov to znamená skvelú správu, že hodnota vozidla sa po oprave nezníži.

4. PDR metóda je rýchla

Pri klasickom spôsobe opravy lakovaním si musíte na odstránenie poškodenia počkať niekoľko dní. Nehovoriac o tom, že čakať budete aj na termín v servise a lakovni. Špecializované servisy, ktoré realizujú PDR opravy, vedia prísť k vám domov, odhadnúť cenu opravy a v niektorých prípadoch opraviť poškodenie priamo na mieste. No i v prípade, že vám vozidlo odvezú do servisu, počkáte si na auto maximálne dva dni. Zväčša ide o opravu na počkanie.

5. PDR metóda je ekologická

Z ekologického hľadiska ide pri PDR oprave o maximálne čistú prácu. Technici nepoužívajú chemikálie, ale len špeciálne sady náradia. Počas opravy nie je potrebné použiť žiadne prípravky škodiace životnému prostrediu.

 

 

You may also like