5 zásadných dôvodov, prečo si vybrať UTV štvorkolku

5 zásadných dôvodov, prečo si vybrať UTV štvorkolku

by spravca

Pracovné štvorkolky nájdete pod označením ako ATV a UTV. V prípade UTV ide o nákladnú štvorkolku, ktorá je zo všetkých typov terénnych vozidiel najviac univerzálna. Jej využitie je všestranné, a preto sa oplatí investovať do tohto stroja. Ktorých 5 dôvodov je zásadných pre rozhodnutie kúpiť UTV?

1. Špičková štvorkolka

Všetci majitelia UTV štvorkoliek sa zhodnú, že kúpa tohto stroja bol ich najlepší krok. Ide o špičkový stroj, ktorý zvládne rozmanité úlohy. Univerzálnosť štvorkolky s korbou je síce vykúpená vyššou cenou, ale s iným modelom by ste toľko parády nenarobili. Športové štvorkolky sa dajú využiť len na zábavu a relax. ATV sú na tom lepšie, ale chýba im sila a iné vlastnosti, ktoré majú UTV štvorkolky. Niekto porovnáva UTV k traktoru, ale aj traktor predbieha UTV v mnohých smeroch, a to hlavne svojou schopnosťou prejsť náročným terénom.

2. Atraktívny dizajn

Nákladné štvorkolky can am majú veľmi atraktívny dizajn. Robustná konštrukcia a priam futuristicky pôsobiaci predok priťahujú pohľady ako magnet. UTV štvorkolky je možné kúpiť v rôznych farbách a dokúpiť k nim príslušenstvo, ktoré jazdu ešte viac spríjemní. Napríklad audio systém v streche alebo LED svetlá v strešnej konštrukcii sú veľmi zaujímavé vylepšenia.

3. Ovládanie a priestor

Športová štvorkolka a tiež ATV sa ovládajú pomocou riadidiel. Jedine UTV sa riadi ako automobil pomocou volantu. Vďaka volantu sa lepšie manévruje v lese a pri prácach na poli. Bonusom je to, že UTV sú viacmiestne štvorkolky tzv. side by side. Existujú varianty UTV, v ktorých sa dokážu odviesť až štyria.

4. Komfortná kabína

UTV poskytuje jazdcovi a pasažierom maximálny komfort za každého počasia. Disponuje kabínou, čo je veľké plus pri práci v daždi alebo počas využívania štvorkolky v zime. Niektoré modely side by side majú len strechu a polovičné predné sklo. Kabína sa dá dodatočne domontovať so všetkými ochrannými prvkami.

5. Zvládne všetku prácu

UTV majú v zadnej časti nakladaciu korbu a navijak, na ktorý je možné pripojiť dodatočný vozík a iné náradie. Ide o silný stroj schopný prevážať náklad, ťahať veľkú hmotnosť a zvládať všetky poľnohospodárske práce. V záhrade i na poli ide o nenahraditeľného pomocníka. Zjednodušte si výber štvorkolky a nakonfigurujte si vlastnú na tejto stránke https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

You may also like