7 otázok a odpovedí o strešných boxoch

7 otázok a odpovedí o strešných boxoch

by spravca

Strešné boxy je na vozidlách vidieť po celý rok, avšak v lete sa ich frekvencia využívania zvyšuje. Väčšie rodiny si nedokážu dovolenku vlastným autom bez boxu predstaviť. Neexistuje podobné príslušenstvo, okrem prívesných vozíkov, ktoré by dokázalo zväčšiť priestorové možnosti auta na prevoz nákladu. Aké otázky trápia kupujúcich pred zaobstaraním strešného boxu?

1. Nepraskne strešný box vplyvom teplôt a počasia?

Odolnosť strešného boxu závisí od materiálu, z ktorého je vyrobený. Existujú strešné boxy, ktoré sú povrchovo upravené proti UV žiareniu. Najviac pevné a odolné sú boxy vyrobené z ABS plastu. Sú samozrejme aj najdrahšie.

2. Koľko nákladu sa zmestí do strešného boxu?

Menšie strešné boxy majú objem do 300 l. Stredne veľké sa objemovo pohybujú okolo 450 l. Najväčšie boxy dokážu previesť až 700 l nákladu. Do takto veľkého boxu dokážete uložiť detské cyklovozíky, kočiare, športové potreby i batožinu.

3. Nebude strešný box na streche prekážať?

Pred kúpou strešného boxu zmerajte šírku a dĺžku strechy. Box by nikdy nemal prečnievať zo strechy tak, aby bránil vo výhľade. Niektoré menšie boxy sú tak úzke, že sa vedľa nich zmestia dokonca nosiče bicyklov alebo lyže.

4. Na aké vozidlá je možné box nainštalovať?

Vďaka veľkému výberu veľkostí boxov, je možné strešný box namontovať na všetky modely vozidiel. Dôležité je to, aby ste mali na streche inštalované priečniky, pretože box sa montuje na priečniky. Existujú aj boxy na magnet, ale u nich hrozí riziko poškodenia strechy.

5. Je prevážanie batožiny v boxe bezpečné?

Strešné boxy sú veľmi bezpečné, nemusíte sa báť, že by batožina a náklad z boxu počas jazdy vypadli. Ak si chcete byť istí, že bude náklad v bezpečí aj po odstavení vozidla, kúpte box s centrálnym zamykaním s kontrolou.

6. Dokážem box na priečniky inštalovať sám?

Systém inštalácie boxu na priečniky sa u boxov líši. Najviac rozšírený je systém uchytenia pomocou T drážok. Uchytenie zvládne aj menej technicky zdatný človek. Najjednoduchšie je uchytenia na priečniky pomocou systému Power-Click.

7. Ovplyvní strešný box jazdu?

Napriek tomu, že sa výrobcovia boxov snažia o ich aerodynamický tvar, na jazdu majú vždy vplyv. Nemali by ste jazdiť príliš rýchlo kvôli bočnému vetru, horšiemu ovládaniu v zákrute a tiež z dôvodu zvýšenia spotreby vozidla.

 

 

You may also like