Na hory bezpečne so snehovými reťazami!

Na hory bezpečne so snehovými reťazami!

by spravca

Odstráňte stres z montáže snehových reťazí tým, že budete mať k dispozícii niekoho, kto vám pomôže a uistí sa, že ste nič neprehliadli. Reťaze na pneumatikách vášho auta sú ako nosenie opasku k rifliam – často je potrebné ich prispôsobiť. V tomto prípade je vhodné, ak sa už priamo v predajni spýtate odborníka na montáž a demontáž snehových reťazí, pričom ideálne je, ak vám samotný proces predvedie. Aké bezprostredné výhody ponúkajú snehové reťaze na auto? Kedy je najvyšší čas ich použiť?

Ako mám jazdiť so snehovými reťazami?

Montáž snehových reťazí očividne zvyšuje priemer a šírku pneumatiky vášho auta. To znamená, že môže prísť do kontaktu s karosériou, čiže vzniká potenciálny kontakt s jednotlivými časťami vozidla ako aj brzdami. Snežné reťaze na dodávky by mali mať špecifikáciu maximálnych rýchlostí, ktoré môžete dosiahnuť. To, že máte namontované snehové reťaze, neznamená, že môžete vyraziť na hory vysokou rýchlosťou, a teda neprispôsobiť jazdu aktuálnym poveternostným podmienkam. Slúžia na to, aby poskytli vašim pneumatikám mimoriadnu priľnavosť na povrchu vozovky aj v nevhodných jazdných podmienkach. Ak sa však náhodou dostanete na kopec bez pomoci reťazí, nenechajte sa zmiasť myšlienkou, že sa dostanete dole rovnako bezproblémovo. Zjazd z kopca vyžaduje, aby ste boli opatrnejší než pri výstupe, obzvlášť v prípade, že po celý deň padá sneh.

Reťaze nasaďte s dostatočným časovým predstihom!

Čím skôr si nasadíte reťaze na suv 4×4, tým lepšie. Neriskujte, že budete musieť zastaviť v polovici cesty, keď sa vám začnú kĺzať pneumatiky a vy prvýkrát pocítite nebezpečie. Väčšina hôr má v spodnej časti prístupovej cesty rôzne oblasti, kde môžete zastaviť a vykonať montáž snehových reťazí. Netreba sa však na to spoliehať, keďže to nemusí byť pravidlom!

 

You may also like