Off road dobrodružstvá začínajú výberom vozidla

Off road dobrodružstvá začínajú výberom vozidla

by spravca

Terénne vozidlá sú zárukou nečakaných zážitkov a adrenalínu. Uskutočniť vaše vysnívané off road dobrodružstvá je možné len za predpokladu výberu vhodného vozidla. Vozidlá určené do terénu sú vždy výkonné a zvládnu aj tú najdrsnejšiu jazdu. Samozrejme, že malé rozdiely medzi týmito vozidlami existujú. Je pre vás vhodná športová ATV alebo robustná UTV?

Čo zvládnu všetky terénne vozidlá

Terénne vozidlá typu ATV a UTV sú primárne určené na jazdu v lese alebo po poliach. Niektoré z nich sú homologizované na jazdu po diaľnici, ale štvorkolka a diaľnica k sebe naozaj nepasujú. Na cesty kúpte radšej trojkolky alebo motorky. V teréne sa štvorkolky cítia ako ryba vo vode, čo jazdec pocíti pri každom pridaní rýchlosti. Štvorkolka dokáže prejsť po výtlkoch, preskočiť jamu, zdolať popadané vetvy alebo sa prebrodiť bahenným výmoľom.

Čo zvládne športová ATV a čo UTV

UTV zvládne to, čo športová štvorkolka, ale športová štvorkolka nezvládne to, čo UTV. Obe vozidlá si poradia s každým terénom, ale UTV si poradí aj s nákladom a prácou na poli. Preto sa vám oplatí priplatiť a kúpiť UTV. UTV sú nielen výkonnejšie, ale tiež praktickejšie kvôli počtu pasažierov a krytej kabíne.

UTV pre viac jazdcov a viac práce

Štvorkolky typu UTV umožňujú jazdu minimálne dvom ľuďom. Výhodou je, že pasažieri vozidla môžu sedieť vedľa seba. Na športovej ATV jazdí zväčša len jeden, maximálne dvaja ľudia sediaci za sebou. Niektoré UTV odvezú dokonca až štyroch ľudí. Po pripojení plošiny sa na korbe zvezú i viacerí. Najväčším bonusom UTV sú práve možnosti pripojenia rôznych pracovných nástrojov od kosačiek, cez posýpače a radlice až po kultivátory.

Svižnejšia jazda? ATV je tu pre vás

Ak porovnáme športovú štvorkolku a UTV z hľadiska manévrovania, ATV vyhráva. Vďaka nižšej konštrukcii sa s ňou jazdí svižnejšie a bez problémov sa prederie cez stromoradie. UTV sú v tomto smere ťažkopádnejšie, ale v otvorenom priestore im to veľmi pristane. V extrémnom teréne neváhajú a plne využívajú pomoc turbodúchadiel, silného pohonu a odpruženia.

Rada na záver: Ak potrebujete vozidlo s viacerými možnosťami využitia, sústreďte sa na výber UTV. Ak vo vás drieme malý chlapec a túžite sa poriadne vyblázniť, kúpte športovú štvorkolku.

Presvedčte sa aj vy, že štvorkolka je perfektné vozidlo. Absolvujte skúšobnú jazdu alebo si nakonfigurujte svoju vlastnú štvorkolku na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.

 

 

You may also like