Prevziať, prepraviť, vybaviť, zabezpečiť - rýchla príručka, ako si vyberať prepravné spoločnosti

Prevziať, prepraviť, vybaviť, zabezpečiť – rýchla príručka, ako si vyberať prepravné spoločnosti

by spravca

Preprava tovaru, či už v rámci domoviny alebo tá medzinárodná, je v dnešnej dobe žiadaná, priam pre niektoré biznisy až nevyhnutná, a to z rôznych dôvodov. Samozrejme, výber prepravnej spoločnosti nie je taký jednoduchý. Je mnoho kritérií, ktoré musia, respektíve by mali, všetci spoľahliví prepravcovia zabezpečiť. Od komunikácie s klientom, až po vybavovanie rôznych formálnych záležitostí ohľadom samotného prepravovania zásielok. Čo je teda to kľúčové, keď si vyberáte prepravné spoločnosti pre váš biznis?

Prepravné spoločnosti a prepravcovia – ako to s nimi na trhu vyzerá dnes?

Samozrejme, je ich mnoho. Od tých, ktorí sú známi a poznáme ich už niekoľko rokov, až po nováčikov alebo menšie prepravné spoločnosti, ktorých mená nie sú až tak veľmi známe. Je síce pravda, že veľa ľudí radšej siahne po niekom známom a – ako sa domnievajú – aj overenom. Jasné, občas nie je na škodu dať na istotu, no verte, že aj prepravcovia, o ktorých ste doteraz nepočuli, môžu stáť za to. Nevrhnite sa však len tak do náručia prvej prepravnej spoločnosti, ktorú nájdete. Stále predsa platí – „Dôveruj, ale preveruj.“

 

Na začiatok musíme opakovane pripomenúť jednoduchú vec, ktorá vám umožní vytvoriť si prvý dobrý dojem o prepravcovi, a tou je spoľahlivá a prepracovaná webová stránka s množstvom informácií, dostupné kontakty či zákaznícky servis, na ktorom sa stretnete s ochotou. A v neposlednom rade, je viac než vhodné prezrieť si dostupné recenzie na danú firmu.

Aké prepravné služby ponúkajú prepravcovia, a ktoré vlastne potrebujete?

Tu ide zväčša hlavne o to, čo vy ako zákazník v prepravnej spoločnosti hľadáte a čo je pre vás alfou a omegou pri preprave. Ak napríklad potrebujete balík dopraviť rýchlo, ale zároveň bezpečne, rozhodne hľadajte firmu, ktorá ponúka express dopravu. Alebo ak si náhodou rozbiehate eco-friendly biznis, je viac než vhodné vyberať spoločnosť, ktorá ponúka JIT prepravné služby. Rozhodnutie neurýchľujte a poriadne zvážte, komu vašu zásielku zveríte do rúk, aby ste s týmto prepravcom možno v budúcnosti vedeli nadviazať aj dlhodobý kontakt alebo spoluprácu.

You may also like