Uvažujete o kúpe RunFlat pneumatík? Toto sú ich výhody a nevýhody

Uvažujete o kúpe RunFlat pneumatík? Toto sú ich výhody a nevýhody

by spravca

Defekt je nočnou morou každého motoristu. Výmena pneumatiky alebo čakanie na servisné vozidlo vie riadne nabúrať plány. Ak sa obávate, že by ste výmenu nezvládli sami, môžete si zaobstarať RunFlat pneumatiky, pomocou ktorých sa dostanete do najbližšieho servisu bez nutnosti využitia rezervnej pneumatiky.

Defekt prichádza vždy v nesprávny čas

Defekt pneumatiky máva viacero príčin. Môže ísť o príliš staré pneumatiky, o prerezanie gumy kamienkom alebo sklom či o nesprávny tlak v pneumatikách. Čiastočne dokážete defektu predísť správnou a pravidelnou údržbou. Po každej jazde by ste mali prezrieť povrch pneumatík a očistiť ich. S kontrolou tlaku vám pomôže snímač tlaku pneumatík. Čo sa týka životnosti pneumatík, mali by ste uvažovať o ich výmene približne po 5 rokoch. Najlacnejšie pneumatiky neznamenajú nízku kvalitu a je lepšie kúpiť lacné pneumatiky ako jazdiť na starých. Čo však robiť, keď napriek všetkému dostanete defekt? Nezostane vám nič iné, ako koleso vymeniť alebo čakať na pomoc. Poslednou možnosťou je RunFlat pneumatika. Ak budete mať kolesá obuté do RunFlat pneumatiky, dostanete sa aj po prepichnutí bezpečne až do vzdialenosti 80 km rýchlosťou 80 km/h. Táto vzdialenosť vám umožní bez problémov nájsť najbližší servis, kde si s defektom hravo poradia. RunFlat pneumatiky sú konštruované tak, aby držali pneumatiku v ráfiku aj po state tlaku.  RunFlat pneumatikám dávajú prednosť majitelia drahších vozidiel, SUV alebo offroad, ktorí najazdia ročne veľa kilometrov po diaľniciach. Tieto vozidlá majú nainštalovaný systém monitorovania tlaku v pneumatikách, ktorý upozorní šoféra na zmenu tlaku.

Výhody a nevýhody RunFlat pneumatík

Najväčšou nevýhodou RunFlat pneumatík je znížený komfort jazdy. Tieto pneumatiky nedosahujú štandard klasických pneumatík. Napriek neustále sa vyvíjajúcim technológiám nedokážu dosahovať vysoké jazdné vlastnosti na mokrom alebo zľadovatenom teréne. Zároveň si musíte pri kúpe RunFlat pneumatík pripraviť peňaženku, pretože nepatria k najlacnejším. Po defekte sa tieto pneumatiky nedajú opraviť. Na druhej strane sa nemusíte obávať, že zostanete visieť na diaľnici. Nehrozí vám výmena pneumatiky počas hustej premávky a ani čakanie na asistenčnú službu. Výhodou je aj to, že nemusíte so sebou neustále voziť rezervnú pneumatiku.

 

 

 

You may also like