Auto – investícia, ktorá nie je jednoduchá, ale nebudete ju ľutovať

by spravca

Ľudia, ktorí majú auto potvrdia, čo sa práve chystáme napísať – auto je prejavom slobody. Áno, verte či nie, je to skutočne tak, pretože keď máte vlastné auto (a áno, aj plnú nádrž), môžete ísť prakticky kedykoľvek a kdekoľvek. To je niečo, aj keď sa vám to možno nechce veriť, čo si málokto môže v súčasnosti povedať. Na druhej strane, zaobstarať si auto sa na prvý pohľad môže javiť ako pomerne komplikovaná vec. Nie je to však úplne pravda. Poďme sa na to spoločne detailnejšie pozrieť.

Čo potrebujete na to, aby ste si zaobstarali vlastné auto? Takže, je potrebné, aby ste mohli sami šoférovať a mali vodičský preukaz. To je úplny základ, bez ktorého sa ďalej v tejto problematike nepohneme. Okrem toho, mali by ste mať počiatočný kapitál, rozumejte financie, ktoré chcete do kúpy auta investovať. Nemusia to byť tisíce eur, častokrát stačia stovky na to, aby ste si kúpili auto. Nebude samozrejme nové, bude ojazdené, ale existuje množstvo predajcov, predajní či bazárov, kde sa dá zohnať automobil za nie veľké peniaze vo veľmi dobrom stave. Faktorom je v tomto prípade aj šťastie. Niekedy sa vám jednoducho pošťastí a niekedy je auto chybné, i keď to na prvý pohľad nevidieť. To vám ale dopredu nikdy nikto nepovie, rozhodne o tom až samotná prax. Tak to zrejme bude vždy.

Ale poďme k podstate toho, čo je na autách také skvelé. Určite máte aspoň trochu radi preteky Rally Dakar, Moto GP, 24 hodín Le Mans alebo Formula 1. Možno si aj kladiete otázku, čo na tom vidíte, prečo vás to baví, prečo tomu venujete čas. Ono, hovorí sa, že rýchla jazda prináša pocit slobody, pričom sledovanie takéhoto druhu jázd, na čerstvom vzduchu, v rôznej prírode a rozličných krajinách, skutočne môže u ľudí rezonovať pocit slobody a možno aj prebudiť nejakú tú chuť, aby si kúpili vlastné auto. Nehovoríme, že to tak musí byť vždy, ale môže to byť jeden z faktorov, ktorí v konečnom dôsledku o kúpe rozhodne.

Veď si zoberme ako vzorku jazdcov F1. Takí Max Verstappen, Lewis Hamilton či Lando Norris, zaujímaví jazdci, na ktorých ľudia počas jednotlivých Veľkých cien radi robia stávky naživo, pretože prví dvaja sú favoriti, aj keď sa im počas prvých kôl nie vždy darí, pričom Norris je zase jazdcom, ktorý zvykne prekvapiť. Ale poďme k veci, v rozhovoroch pôsobia uvoľnene a šťastne. Jasné, je to súťaž a po jej skončení majú vyplavené endorfíny, preto môžu pôsobiť uvoľnene. Na druhej strane, to, že jazdia prispieva k tomu, že je u nich umocnený pocit slobody.

A to nie je len hovorenie do vetra, to je teória, ktorá ma psychologický základ. Netvrdíme teraz, že keď si kúpite auto, budete vyrelaxovaní ako jazdci F1, to rozhodne nie. Ale hovoríme, že budete mať nový pocit slobody, o ktorom sa s vami môžeme naplno pobaviť, až keď ho získate. Pretože mať auto a mať vlastné auto je niečo, čo pochopia iba ľudia, ktorí ho skutočne majú. To je koniec koncov ako so všetkým v živote. Naplno to pochopíte, až keď si tým prejdete sami.

 

You may also like