Ako si z auta urobiť pohodlnejšie a bezpečnejšie miesto.

by spravca

Veľa ľudí v dnešnej dobe strávi istý čas svojho dňa v aute. Niekto v ňom ide iba urobiť väčší nákup, niekto denne najazdí viac ako sto kilometrov. Závisí to od zamestnania, miesta kde bývate, ale aj aktuálnej dopravnej situácie. Každopádne ale treba myslieť na pohodlie a bezpečnosť vo svojom aute. Tie často úzko súvisia, lebo ak nemáte pri šoférovaní pohodlie, neviete sa dobre sústrediť na cestu a vystavujete sa zbytočnému riziku. Tu je niekoľko doplnkov, ktoré vám z auta urobia bezpečnejšie a pohodlnejšie prostredie.

Gélová podložka na sedadlo

Možno jazdíte na veľké vzdialenosti a možno iba chodíte cez úseky, kde sú časté zápchy. V každom prípade je sedenie v aute po určitom čase nepohodlné. Závisí to od sedadla, ale aj od vašich požiadaviek na sedadlo. Niekomu vyhovujú tvrdšie, inému mäkšie sedadlá, ale po dlhšej chvíli v aute sa každá poloha zdá byť nepríjemná. S týmto problémom vám pomôžu gélové podložky na sedadlo, ktoré si môžete kúpiť lacnejšie vďaka E-bay zľave. Vďaka tejto podložke vás už nebude trápiť stuhnutosť, alebo dokonca bolesť v oblasti krížov. Jednoducho si podložku dajte pod zadok a budete sa cítiť ako keby ste sedeli na niečom oveľa mäkšom.

Držiak na mobil

Ak chcete pohodlne používať aplikáciu navigácie v mobile, najbezpečnejšie je kúpiť si naňho držiak. Spôsobov uchytenia je veľa, takže sa dá zohnať do každého modelu auta. Stačí len hľadať a napríklad na Aliexpress môžete využiť aj Aliexpress zľavový kód. Niektoré sa zachytia o mriežku vo ventilácii, niektoré sa silnou prísavkou pripevnia na sklo, produktov môžete nájsť naozaj veľa. Dôležité ale je, že všetky potrebné informácie o ceste budete mať vo výške očí, takže sklápanie pohľadu pod úroveň palubnej dosky nehrozí. Bude sa aj jednoduchšie ovládať v prípade že to bude nutné, lebo si ho nebudete musieť držať druhou rukou. Ale nezabúdajte, že mobil sa má v aute na mieste vodiča používať čo najmenej.

Nezabudnite na (povinnú) výbavu

S pocitom, že máte všetky doplnky potrebné na bežnú údržbu auta, sa vám pôjde oveľa lepšie a bez stresu. Toto platí hlavne na dlhších cestách, kedy sa vám s autom môže stať čokoľvek. Povinnú výbavu určite treba mať, veď je povinná z nejakého dôvodu, ale nejde len o to. Často vám môžu pomôcť aj nepovinné doplnky, ako malý hasiaci prístroj, rozmrazovače okien, škrabky na okná, sada náradia, alebo aj malý alkoholtester. To všetko vám dokáže v nepríjemných situáciách uľahčiť postup práce a budete sa môcť skôr vrátiť na cestu. Pozrite si niektoré zo spomínaných vecí a využite pri ich nákupe Autovybava.sk zľavu.

Nech už idete kamkoľvek, nezabúdajte že cesta autom môže byť aj nebezpečná a preto je dobré ak urobíte čo najviac pre svoju pohodu. Budete sa tak lepšie sústrediť a mnohým nebezpečenstvám sa budete vedieť vyhnúť. Pomôžete tak nie len sebe, ale aj ostatným ľuďom v premávke.

You may also like